Doğu Ekspress Nedir?

15 Mayıs 1949’da ilk seferine başlayan Doğu Ekspresi uzun bir aradan sonra tekrar tatil severlerin hizmetine açılmıştır. Yaklaşık 4 senedir Ankara’dan başlayarak Kars ilimizde son bulan Doğu Ekspresi dünyanın en güzel tren yolculukları arasında yer almaktadır. Kışın karla kaplı yollarda, bahar ve yaz aylarında ise dağların ve yemyeşil ağaçların arasından geçerek hem göz alıcı doğa manzaralarına tanıklık edebilir, hem de Ankara’dan Kars’a gidiyorsanız ya da yol üstünde yer alan şehirlerden birinde trene binerek veya trenden inerek Doğu Anadolu Bölgesindeki ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Turistik Doğu Ekspresi Hakkında Bilgiler

Turistik Doğu Ekspresi sizi Ankara’dan Kars’a kadar süren, çok renkli, çok keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Uzun yıllardır seferlerine devam eden Doğu Ekspresi’nin turistler için tasarlanmış, yeni seferiyle bilet sahipleri tam 1365 Km boyunca Anadolu’yu keşfediyor. Birbirinden güzel manzaralarla karşılaşacağınız bu özel yolculuk, oldukça farklı bir deneyim sunuyor. Şimdi siz de Doğu Ekspresi tren bileti alabilir ve yaşamınıza yeni bir deneyim katabilirsiniz.

Doğu Ekspresi ve Turistik Doğu Ekspresi kalkış ve varış saatleri ile durak sayıları farklılık gösteriyor. Turistik Doğu Ekspresi’nde sadece yataklı ve yemekli vagonlar var ve bu tren her durakta durmuyor. Doğu Ekspresi’nde ise yemekli vagon, pulman vagon ve örtülü kuşetli vagon var, bu seferde ise tren genellikle her durakta duruyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları kurumunun hizmet verdiği  Ankara-Kars hattındaki Doğu Ekspresi güzergahı biletleri, gezi tutkunları tarafından sıklıkla talep ediliyor. Çoğu zaman bilet bulmak oldukça zor oluyor. Bu keyifli yolculuk, Ankara’dan tahmini olarak saat 15.55 – 17.55 civarı hareket eden trenle yaklaşık 30 saat sürüyor.

İlgi çekici görseller

Tur Haritası

Önceki Kayak Turları

Tur Detayları

  • Tur Kategorisi Doğu Ekspresi Turları
Bizi AraWhatsApp